?>
Op de hoogte blijven?
Volg ons op LinkedIn
30-03-2021

Standaard verslaglegging en gebruikersgroep MDL

Soms brengen onverwachte omstandigheden mooie dingen voort. Zo werden we door Corona gedwongen thuis te gaan werken, en werden meetings online gehouden in plaats van op locatie. Voor de ontwikkeling van de standaard verslaglegging voor MDL was dat eigenlijk uitstekend, want zo konden we eenvoudig meetings organiseren en specialisten raadplegen.
In samenwerking met Peter van der Schaar, MDL-arts bij het St. Antonius ziekenhuis in Nieuwegein en voorzitter van onze MDL gebruikersgroep, en met hulp van diverse MDL-specialisten hebben we afgelopen jaar standaardverslagen voor coloscopie, gastroscopie, sondeplaatsing en ERCP ontwikkeld.
Wat betekent dat voor u?

Voordelen voor de MDL-afdeling: gestructureerde verslaglegging

  • Snel een verslag maken van een hoge kwaliteit
  • Inhoudelijk voorzien van de laatste inzichten
  • Eenvoudig(er) statistiek over kwaliteitsindicatoren (mits XML-database)
  • Parameters voor de Registratiekoppelingen zijn in de standaard verslagen verwerkt

Nieuwe functionaliteiten

  • De verslagen zijn MST3-gebaseerd, maar waar nodig is hier in overleg met de werkgroepen en stuurgroep van afgeweken
  • Shortcuts om snel veel gebruikte beschrijvingen te genereren
  • Scoring van chronische darmziektes (IBD) met scoringstabellen voor SES-CD, UCEIS en Rutgeerts

Meld u aan voor de MDL gebruikersgroep

Op maandagavond 12 april organiseren wij een (digitale) MDL gebruikersgroep onder leiding van Peter van der Schaar. Hij laat u aan de hand van een demo de laatste ontwikkelingen op gebied van standaardisatie van verslagen zien en tevens wordt de mogelijkheid geboden om suggesties en ervaringen te delen. 
Wilt u hierbij zijn? Stuur dan een mail naar communicatie@rvc.nl en wij zorgen ervoor dat u een link ontvangt om de bijeenkomst bij te wonen.